Yaremchuk z asystą w wygranym meczu przeciwko Macedonii Północnej

• Napastnik Valencii asystował przy bramce Karavaeva po kontrataku w doliczonym czasie gry i zwiększył swoje szanse na grę w Mistrzostwach Europy.

Roman Yaremchuk po bezbarwnych tygodniach w Valencii zaczyna pokazywać oznaki życia. Napastnik Los Che zaliczył asystę w wygranym 2:0 meczu z Macedonią Północną. Ukrainiec, który rozpoczął mecz na ławce rezerwowych, wszedł w 75. minucie w miejsce Artema Dovbyka. Zawodnik Valencii o mały włos, a w 86. minucie cieszyłby się ze zdobytej bramki po podaniu Ruslana Malinovskyi’ego, ale jego strzał wybronił bramkarz rywali. W doliczonym czasie gry rosły napastnik przypieczętował wynik meczu po kontrze, asystując Ołeksandrowi Karavaevowi, który ustalił wynik na 2:0 i przybliżył swoją drużynę do UEFA EURO 2024 w Niemczech.

Pipo nie był w stanie pracować z Yaremchukiem podczas przerwy tak bardzo, jak by sobie tego życzył. Miał jednak nadzieję, że międzynarodowe okienko będzie dla zawodnika szansą na złapanie rytmu i nabranie pewności siebie. Tak przyznał na konferencji prasowej: „To może być dobre dla niego, aby wejść w rytm rywalizacji po dziwnym dla niego lecie” – powiedział trener. Jak dotąd, jeden mecz, jedna asysta.

Roman musi wrócić do swojej najlepszej dyspozycji w Valencii, ponieważ w tej chwili jest zawodnikiem zagubionym w grze zespołu i to jest niepokojące. Jego adaptacja, w przeciwieństwie do pozostałych wcieleń (Pepelu, Amallah i Sergi Canós), trwa dłużej niż oczekiwano. Sztab trenerski zdaje sobie sprawę z trudności, jakie napotyka i dlatego inwestuje w niego wiele godzin na zgrupowaniu w Paternie. On tego potrzebuje.

Zwycięstwo jest ważne dla Yaremchuka w kontekście Euro. Gole napastnika Szachtara Georgija Sudakowa i zwycięstwo w doliczonym czasie gry Ołeksandra Karavaeva z Dynama Kijów dały Ukrainie zwycięstwo 2:0 nad Macedonią Północną i zwiększyły ich szanse na zakwalifikowanie się do finałów Euro 2024, awansując na drugie miejsce w grupie C, którą uzupełniają Anglia, Włochy i Malta. Ukraina powróciła na zwycięską ścieżkę w szóstym dniu meczowym. Wygrana Ukrainy dała jej drugie miejsce w grupie C, trzy punkty za Anglią i trzy punkty przewagi nad zajmującymi trzecie miejsce Włochami i czwartą Macedonią. Malta, która przegrała wszystkie mecze, zamyka tabelę. Napastnik Nietoperzy zagra ponownie w oficjalnym meczu kwalifikacyjnym do Euro z Maltą we wtorek 17 października.