Osasuna — Valencia: mecz o 6 punktów

• Valencia wygrała 2 ostatnie mecze na El Sadar, po tym jak nie udało jej się zwyciężyć w 4 poprzednich spotkaniach.

Valencia, która odwiedzi El Sadar w najbliższy poniedziałek w ramach trzydziestej pierwszej kolejki La Liga, wygrała dwa ostatnie mecze wyjazdowe z Osasuną, po tym jak nie udało jej się to w poprzednich czterech wizytach, w których zanotowała dwa remisy i dwie porażki.

Ostatnie spotkanie Valencii na El Sadar miało miejsce w ósmym dniu meczowym ubiegłego sezonu, kiedy Osasuna zajmowała szóste miejsce z 13 punktami, a Valencia dziewiąte z dziesięcioma, a dzięki zwycięstwu 2-1 zrównała się punktową z drużyną z Pampeluny.

Valencia wyszła na prowadzenie w 27. minucie, po świetnym podaniu od Edinsona Cavaniego, Holender Justin Kluivert strzelił pierwszego gola. Następnie, w 55. minucie, gwinejski środkowy obrońca (Diakhaby) przechwycił luźną piłkę z rzutu rożnego i strzelił na 0:2 i wydawało się, że Valencia jest na dobrej drodze do zwycięstwa.

Jednak zaledwie dwie minuty później Hugo Guillamón sprokurował rzut karny, który wykorzystał Chimy Ávila, ale Argentyńczyk przestrzelił, podobnie jak Cavani kilka minut później, który trafił w poprzeczkę z kolejnego rzutu karnego dziesięć minut później. W doliczonym czasie gry Darko Brasanac strzelił gola, ale nie wystarczyło to do wyrównania.

Dla gospodarzy zagrali Herrera, Nacho Vidal (Rubén Peña), Unai García, Aridane (Manu Sánchez), Juan Cruz, Aimar Oroz (Rubén García), Moncayola, Torró, Moi Gómez (Chimy Ávila), Abde (Brasanac) i Kike García.

Z kolei u gości na boisku pojawili się Mamardashvili, Thierry Correia, Diakhaby (Paulista), Cömert, Gayà, Kluivert (Foulquier), André Almeida, Guillamón (Musah), Moriba (Lato), Lino i Cavani (Hugo Duro).

Łączny bilans czterdziestu ligowych spotkań pomiędzy obiema stronami z Osasuną grającą u siebie to piętnaście zwycięstw gospodarzy, trzynaście remisów i dwanaście wygranych Valencii.