Valencianistas błyszczą w wygranym 6:0 meczu z Maltą

• Głównymi bohaterami meczu byli Ilias Akhomach oraz Gabri Veiga.
  • Diego López otworzył wynik po pięciu minutach.
  • Javi Guerra i Fran Pérez zadebiutowali w drugiej połowie.

Reprezentacja Hiszpanii U21 rozpoczęła swoją podróż w kierunku Mistrzostw Europy, które odbędą się w 2025 roku na Słowacji, od przekonującego zwycięstwa (0-6) nad Maltą, które pokazało, że nowe pokolenie hiszpańskich piłkarzy nie ma czego zazdrościć swoim poprzednikom, finalistom ostatniej edycji turnieju.

W szczególności napastnicy Ilias Akhomach, który strzelił swoją pierwszą bramkę dla drużyny U21, a przede wszystkim Gabri Veiga, który zdobył gole i wyrasta na gwiazdę zespołu.

Podczas gdy Akhomach był pierwszym, który pokazał swoją ogromną jakość, idealnie wykładając piłkę Diego Lopezowi, który wykończył akcję perfekcyjnym strzałem po zaledwie pięciu minutach meczu to Gabri Veiga wkrótce znalazł się w centrum uwagi z dwoma bramkami w ciągu zaledwie czterech minut.

Nowy zawodnik Al-Ahli nie tracił zbyt dużo czasu , gdyż już w czternastej minucie zaczął swoje przedstawienie. Wpierw wykorzystał błąd w obronie i precyzyjnym strzałem z woleja podwyższył prowadzenie na 2:0.

Umiejętność znalezienia się we właściwym miejscu we właściwym czasie Gabri Veiga zademonstrował ponownie cztery minuty później, kiedy skontrował dośrodkowanie z lewej flanki Álvaro Fernándeza w polu karnym i pokonał bramkarza Malty Hugo Sacco mocnym uderzeniem, podwyższając wynik na 3:0.

Ale Veiga, który był częścią drużyny U21, która w lipcu ubiegłego roku przegrała 1-0 z Anglią w finale Mistrzostw Europy w Gruzji i Rumunii, nie jest jedynym członkiem hiszpańskiej drużyny, który chce wyrobić sobie markę.

Ilias Akhomach pokazał, że pomimo debiutu w tej kategorii wiekowej po zakończeniu kariery w kadrze do lat 19, ma wiele do powiedzenia w drużynie Santiego Denii dzięki akcjom takim jak ta, która doprowadziła do pierwszego gola dla Hiszpanii.

O ile przy pierwszym golu dla „rojita” Akhomacha pokazał, że potrafi dryblować na skrzydle i dośrodkowywać prawą nogą, o tyle kilka minut później nowy zawodnik Villarrealu pokazał, że potrafi również wchodzić do środka i wykańczać akcje.

Ale Ilias Akhomacha, oprócz tego, że jest śmiałym i odważnym graczem, ma również smykałkę do strzelenia bramek, co pokazał cztery minuty po rozpoczęciu drugiej połowy w indywidualnej akcji, gdzie podwyższył prowadzenie na 4-0.

Rezultat ten nie stłumił zapału hiszpańskiej drużyny, która ożywiona zmianami zakończyła rutynę bramkami Pablo Torre, który po 72 minutach doprowadził do wyniku 0-5, oraz Beñata Turrientesa, który dwie minuty później strzelił decydującego gola na 0-6 dla „rojita” (małych czerwonych).

Tabela techniczna

0 – Malta: Sacco; Vassallo, Matthew Ellul, Mattias Ellul, Hili (Nikolai Micallef, m.75); Garzia, Bondin (Jake Micallef, m.65), Andrew Borg, Veselji (Engerer, m.65); Tuma (Brooklyn Borg, m.75) i Zammit (Sciberras, m.87).

6 – Hiszpania: Pablo Cuñat; Arnau Martínez (Hugo Novoa, 56. minuta), Francés, Rafa Marín (Bajcetic, 65. minuta), Álvaro Fernández; Pablo Barrios, Gabri Veiga (Fran Pérez, 56. minuta), Turrientes (Javi Guerra, 72. minuta); Ilias Akhomach, (Pablo Torre, 56. minuta), Iván Azón i Diego López.

Bramki: 0-1, minuta 5: Diego López. 0-2, minuta 14: Gabri Veiga. 0-3, minuta 18: Gabri Veiga. 0-4, minuta 49: Ilias Akhomach. 0-5, minuta 70: Pablo Torre. 0-6, minuta 72: Turrientes.